wtorek, 30 lipca 2013

Wybiegający z książki


Karlskrona. Selma Lagerlöf spogląda na nas już z banknotów. A pomniczka Nilsa Holgerssona trochę się naszukaliśmy, bo jest naprawdę mały.

Z informacji:

Rzeźbę „Wybiegający z książki” Ralfa Borseliusa uroczyście odsłonięto 24 listopada 2006 w setną rocznicę opowiadania „Cudownej Podróży” Selmy Lagerlöf. Selma Lagerlöf (1858-1940) otrzymała w 1909 roku literacką Nagrodę Nobla, zaś w 1914 roku jako pierwsza kobieta w historii, została członkiem Szwedzkiej Akademii.

Lubicie takie miejsca? Macie swoje ulubione?

4 komentarze:

 1. Kiedyś bawiłam się w geocaching. Skrzynki ze skarbami są najczęściej ukryte w ciekawych miejscach, które kryją w sobie jakąś historię: zabytek, miejsce pamięci, ciekawy obiekt architektoniczny. Czasem do miejsc ukrycia prowadzi ścieżka zagadek, które trzeba najpierw rozwiązać. Można trafić w takie miejsca, o których się nie śniło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe, nie słyszałam o tym. My opieramy się głównie na przewodnikach, to one inspirują nas do szukania. Czasem trafiamy też w jakieś ciekawe miejsca "przypadkiem". Bardzo to lubię.

   Usuń
 2. Bylismy w Karlskronie, ale widzielismy go. Pamiętam za to stamtąd figurkę kobiety sprzedającej ryby gdzieś na nabrzeżu.

  Lubię bardzo wszelkie miejsca "książkowe" - Piotrusia Pana w Ogrodach Kensingtońskich, Paddingtona na dworcu, Syrenkę w Kopenhadze i Krasnale w Wielkich Kapeluszach - fonatannę Pawła Pawlaka we Wrocławiu.

  Agnieszka_azj

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta kobieta z rybami to pewnie Rybaczka (Fiskgumman), która znajduje się na Targu Rybnym niedaleko Stakholmen. Niestety nie dotarliśmy tam, ale za to czytałam o niej w przewodniku:)

   Agnieszko, widzę, że masz zaliczonych sporo fajnych miejsc. Z Twojej listy widzieliśmy fontannę z krasnalami i kopenhaską Syrenkę (ale Syrenkę tyko ja, na dodatek z pokładu statku, więc do powtórzenia). Pozostałe jeszcze przed nami.

   Niebawem kolejne "miejsca". Dziękuję za Twój komentarz i pozdrawiam.   Usuń

Dziękuję :)